En iyi hosting firmaları 2018

isimtescil.net müşteri şikayetleriMerhaba;

Uzun yıllardır web sitesi projelerimde hep yabancı hosting firmalarını tercih ettim. Bunun sebebi elbette yabancı hayranlığım değil. Hosting o kadar önemli bir konu ki; bir anda yıllarca emek verdiğiniz projeleriniz tuzla buz olabilir. Ancak ilk defa denediğim İsimtescil.net isimli hosting firmasında karşılaştığım sorunlar; aslında yıllardır ne kadar doğru karar verdiğimin ispatı oldu.

Sırf yerli ve milli olsun diye İsimtescil.net’ ten hosting hizmeti alarak web sitemi taşıdım. Alan adımı dahi bu firmadan aldım. Ancak bir süre sonra, wordpress sitelerde olmazsa olmaz eklentilerden olan jetpack eklentisinin isimtescil tarafından engellendiğini ve çalışmadığını öğrendim. İsimtescili diğer Türk firmalarının arasında tercih etmemin en önemli sebebi 7/24 çalıştıklarını belirtmeleriydi. Bir saatte 150 ticket karşılama kapasitelerinin olduğunu, yanıt verme ortalamalarının 30 dakika olduğunu söylüyorlardı. Türkiyenin en hızlı destek sistemi olduklarını iddia ediyorlardı. 7/24 destek benim için çok önemli. Neden derseniz; Web sitesi sorunları haftasonu, bayram tatili dinlemiyor. Hemen çözülmesi gereken yada en azından bir bilgi alınması gereken konular mutlaka oluyor.

Fakat elbette! Bu tamamen bir nümayişten ibaretti. Sadece müşteriyi çekme yöntemi idi. Başarılı oldu da. Ben aldandım. Evet otomatik bir cevap sabah saat dokuzda cevap verecekleri yönündeydi. 7/24 destek elbette bir palavraydı. Şaşırdımm mı? Şaşırmadım !!! Ancak parasını ödediğim bir hizmeti talep etmekte sonuna kadar haklı olduğumu düşünüyorum.

Evet! isimtescil.net sorun yaşayan müşterilerin hesaplarını kapatıp web sitelerini silerek ve yeniden kurulum yaptırarak kökten çözüm üretiyor. Sonrada etrafa gülücükler saçıyor. Keyifli günler diliyor.

Aslında hata bende. Kapsamlı bir araştırma yapmadan isimtescil.net den hosting aldım.  Google ve şikayetvar.com gibi sitelerde basit bir araştırma ile ne dandik bir firma oldukları çabucak anlaşılıyor. İsimtescilnet’ in şikayetvar.com daki müşteri memnuniyet oranlarına bakarsanız aslında herşey ortada. 334 kişi şikayet etmiş, sadece 83 kişinin problemi çözülmüş, bunlardan da sadece 23 kişi çözümden memnun kalıp teşekkür etmiş. Bu rakamları görüpte hala isimtescilnetten hosting almak intihardan farksız olur.

Resme tıklayarak şikayetvar.com daki isimtescil ile ilgili şikayetlere ulaşabilirsiniz.

isimtescil.net müşteri şikayet oranları

Bununla da bitmedi araştırmalarım neticesinde bu firmadan kurtulduğuma ve en azından paramı geri alabildiğime şükrettim. Forum donanımda isimtescil.net hakkında açılan sayfaları ziyaret ettiğinizde ne demek istediğimi çok iyi anlayacağınızdan eminim. Aşağıda isimtescil.net ile ilgili garabet haberlerin linklerini de veriyorum. Bundan sonra halen tercih edecek birisi olursa o kişi içinde İnşallah benim yaşadıklarımı yaşamaz temennisinde bulunmaktan başka birşey elimden gelmez.

forum donanım isimtescil.net kullanıcı yorumları

yorumla.com isimtescil.net kullanıcı yorumları

İsimtescil.Net İsim Tescili Nasıl Bilirsiniz. Alay Onay

Bütün bunlara rağmen kanımdaki millilik fikri nedeniyle yerli bir firma düşündüm. Daha önceden sadece domain satın aldığım İHS(Türk Telekom) ve Türk Ticaret isimli firmaların hosting hizmetlerini araştırdım. Yorumlar berbat! Şunu anladım ki Türk hosting firmalarının katetmesi gereken daha çok yol var. Bu noktada şöyle bir soru gelebilir insanın aklına. Biz bu firmaları desteklemezsek bunlar nasıl gelişecek.?

El Cevap ; Mesele sadece para meselesi olsa idi haklısınız derdim. Ancak olay sadece bu firmaların çalışanlarının ve firma sahiplerinin müşteriyi takmama olayıdır. Müşteri memnuniyetini sağlamak için para gerekmiyor. İlgi ve alaka, kendini müşterinin yerine koyabilmek farklı birşey. Aynı şikayet defalarca yapılmış. Sundukları çözüm önerilerinin göstermelik olduğu, sadece cevap yazmış olmak maksadıyla yapıldığı çözüm üretmedikleri gün gibi ortada.

Jetpack eklentisinin engellenmesi ile ilgili birçok şikayet olmasına rağmen, bu sorunun genel olarak ele alınıp çözüm üretilmemesi; yada en azından böyle bir meselenin varlığının müşteriye önceden hatırlatılmaması olayın asıl sebebi. Mesela benim olayımda reklamlarını yaptıkları gibi yarım saat içinde dönüş yapılsaydı ve sorunum çözülseydi bu noktaya gelmeyecekti. Bunların derdi parayı tahsil edene kadar. Parayı tahsil ettikten sonra kim kime-dum duma hesabı. Eminim şu an aldıkları paranın üç katınıda alsalar bundan farklı olmayacaktır.

Maalesef yabancı menşeli hosting firmaları böyle değil işte. Şahsen bir dolarımın dahi yurtdışına çıkması beni kahrediyor. Bu konuda gerçekten hassasım. Rahmetli dedem etrafındaki bazı insanlar için ‘Gavur bunlardan merhametli’ derdi. Benimde bunu diyesim var. Elin hosting firmalarının türk müşterisine verdiği değeri türk hosting firmaları vermiyor maalesef.

Mesela; birkaç defa kullandığım arvixe isimli yabancı bir hosting firmasında ilk anda beni türk bir çalışana yönlendirdiler. Her ne kadar laz uşağı olsada onunla rahatlıkla iletişim kurarak sorunlarımı hallettim. Her yardım talebimde beni o türk çalışana yönlendirdiler ve asla sorun yaşamadım. Başka hiç kimse ile muattap olmak zorunda kalmadım.

İsimtescil.net’ i tercih etmeden önce kullandığım sitegraund isimli firmada ise destek konusunda hiç sorun yaşamadım. Genelde karşılaşılan sorunlar aynı işte. Web site sorunları konusunda çözüm üretmek atla deve değil ki.

Kaynaklarımız yurt dışına gitmemeli ancak hosting konusunda şu an itibariyle yerli ve milli olsun düşünceniz varsa bir daha düşünün. Size tavsiye edebileceğim hiçbir türk hosting firması yok. Tabii kimsenin de benim tavsiyeme ihtiyacı yok o ayrı bir konu.

Ben Sitegraund isimli firmayı uzun süredir kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım. Geri dönüş yaptım ve yine aynı firmadan hosting aldım. 47.40 dolar. İsimtescil.Net’ ten 100 tl fazla ödedim. Tabii yabancı firmalara da dikkat etmek gerek. Bu konuda mutlaka referansları dikkate alın derim.. Yoksa parasını ödedikten sonra kimseye ulaşamayacağınız firmalarda yok değil. Ama en iyilerinde, denenmişlerde ve isim yapmışlarda (isimtescil.net sözde en iyi firmalardan biri) pek sorun yaşamazsınız.

Ben adamlarla translateden ingilizce konuşarak anlaştığım kadar, İsimtescil.Net‘ teki hizmet vericilerle Türkçe anlaşamadım arkadaş iyimiii!

Evet! Fiyat konusu biraz fark ediyor ama ben bugün yaşadıklarımdan sonra 120 lira daha fazla vermeye razıyım artık. İsimtescile hosting için 110 tl ödemiştim. Sitegraundda bu rakam 47 doları buluyor. Aşağı yukarı 220 tl yani bir 110 tl daha fazla ödeyeceğim. Ama kaliteli hizmet alacağımı ve sorunlarımın çözüleceğini biliyorum.

Hosting firmasının önemini anladınız herhalde. Bu arada farklı yabancı hosting firmalarında fiyat araştırması yaptım. Ben en uygun fiyatı yine siteground da buldum. Daha düşük fiyatlı firmalar var ama tanıdığım, bildiğim, referans olabileceğim firmalar değil. Aslında dolar kuru yüksek olmasa Sitegraund çok uygun. Doların yüksek olması fiyatları yukarı çekiyor. Yoksa dolar olarak böyle fiyat hiçbir firmada yok. Tabii ben 12 aylık hosting paketinden bahsediyorum. Detaylarını buraya tıklayarak kendi web sitesinden inceleyebilirsiniz. Ücretsiz hosting gibi farklı avantajlarda sunan kaliteli bir firma. Ayrıca özellikle ücretli wordpress teması satan firmalarla özel anlaşmalar yapmışlar ve yüzde 25′ e varan indirimler sunuyorlar. Ücretli tema tercih edenler olursa değerlendirebilir.

Uzun lafın kısası; Hosting firması tercihlerinde çok dikkatli olmak gerekiyor.  Tabiiki son karar sizlerin. Memnun olan yok mu ? Elbette vardır. Ama bir defa yaşayacağım memnuniyetsizlikte web sitemi kaybedeceksem ondan önce 1000 defa memnun olsam kaç yazar. Olayın özü, Sinan’ ın son sözü budur.

Maalesef yaşadığım son deneyimden sonra hiç kimseye en iyi hosting firmaları şunlardır demek gibi bir lüksüm kalmadı. Yerli veya yabancı olsun sadece halihazırda kullandığım Sitegraund isimli firmayı tavsiye edebilirim. Firmaları araştırmadan asla hiçbir şey satın almamak gerekiyor. Kullanıcı yorumları ve şikayet oranları önemli. Herkese başarılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.