En iyi hosting firmaları 2018

isimtescil.net müşteri şikayetleriMerhaba;

İlk yazımda sizlere farklı bir konu ve pozitif bir ruh haliyle seslenmek isterdim ama olmadı. Hosting firması tercihimde yerli ve milli olma hevesi ile hareket ettim ancak sonu hüsran oldu.

Uzun yıllardır web sitesi projelerimde hep yabancı hosting firmalarını tercih ettim. Bunun sebebi elbette yabancı hayranlığım değil. Hosting o kadar önemli bir konu ki; bir anda yıllarca emek verdiğiniz projeleriniz tuzla buz olabilir. Güya yerli ve milli diye tercih ettiğim İsimtescil.net isimli hosting firmasında karşılaştığım sorunlar; aslında yıllardır ne kadar doğru karar verdiğimi bana ispat etti.

Sırf yerli ve milli olsun diye İsimtescil.net’ ten hosting hizmeti alarak web sitemi taşıdım. Alan adımı dahi bu firmadan aldım. Ancak bir süre sonra, wordpress sitelerde olmazsa olmaz eklentilerden olan jetpack eklentisinin isimtescil tarafından engellendiğini ve çalışmadığını öğrendim. İsimtescili diğer Türk firmalarının arasında tercih etmemin en önemli sebebi 7/24 çalıştıklarını belirtmeleriydi. Bir saatte 150 ticket karşılama kapasitelerinin olduğunu, yanıt verme ortalamalarının 30 dakika olduğunu söylüyorlardı. Türkiyenin en hızlı destek sistemi olduklarını iddia ediyorlardı. 7/24 destek benim için çok önemli. Neden derseniz; Web sitesi sorunları haftasonu, bayram tatili dinlemiyor. Hemen çözülmesi gereken yada en azından bir bilgi alınması gereken konular mutlaka oluyor.

Fakat elbette! Bu tamamen bir nümayişten ibaretti. Sadece müşteriyi çekme yöntemi idi. Başarılı oldu da. Ben aldandım. Evet otomatik bir cevap sabah saat dokuzda cevap verecekleri yönünde bir cevap veriyordu. 7/24 desteğin otomatik bir cevaptan ibaret olduğunu anlamıştım. Günlerden Cumartesi olduğu içinde Pazartesi’ yi beklemek zorundaydım. Biran önce halletmem gereken bir konu idi. Herkesin olaylara verdiği önem farklı olabilir tabii. Ama ben parasını ödediğim bir hizmeti talep etmekte sonuna kadar haklı olduğunu düşünüyorum. Başkaları için önemsiz olması beni bağlamaz.

Firmaya aşağıya resmini koyduğum ticketı attım ve aldığım cevapta aşağıda.

isimtescil.net kullanıcı yorumları

İşte gelen otomatik cevap.

isimtescil.net olumsuz kullanıcı yorumları

Eğer vaadettikleri gibi zamanında gerçek bir dönüş yapsalardı; Jetpack eklentisinin müşterinin talebi üzerine aktif edildiğini, bunun içinde pazartesiyi beklemem gerektiğini söyleselerdi hiç bir sorun kalmayacaktı. Jetpacki talep üzerine aktive ediyorlarmış güyü ama dönmediler.

Pazartesi sabahı bilgisayarın başına oturduğumda ise dünya başıma yıkıldı. Web sitem silinmişti. Wp admine giremedim. Cpanel hesabım kapatılmıştı giremedim. Yani firma bana çözüme yönelik bir cevap vermeden benim hostingimi başka bir firmaya taşımamı beklemeden hesabımı silmişti.

İsimtescile girip talebe baktığımda ise aşağıdaki cevabı gördüm.

isimtescil.net en berbat hosting firması

Ben sorunu çözmelerini, çözemiyorlarsa iade istediğimi yazmama rağmen direk iade için onay istiyordu. Onay verirsem kapatılacağını söylüyordu halbuki hesabım çoktan kapatılmıştı. Web sitemin yedekleri dahi silinmişti. Panikle aşağıdaki talebi gönderdim.

isimtescil.net müşteri hizmetleri
Yetkili bana cpaneli açtığını ve kurulum yapmamı söylüyordu. Cpanel hesabım neden kapatılmıştı. Kim kapatmıştı. Zaten varolan kurulumu yeniden neden yapmam gerekiyordu. Bir problemin olduğunu söylüyordu ancak ne olduğunu bana açıklamıyordu. Siteni yeniden kur diyordu. İnanılır gibi değil. Sanki bir web sitesini kurmak çocuk oyuncağı.

Yazışmalarda görüldüğü üzere ben iade talebinden vazgeçtiğimi sitemin yönetim paneline giremediğimi, cpanele giremediğimi sitemin çöktüğünü söyledim. Bana Cpanel ile ilgili problemin çözüldüğünü söylediler. Hemen Cpanele girdim ancak wordpress kurulumum, yedekleri ile birlikte silinmişti. Yani bir haftalık emeğim, saatlerce uğraşıp hazırladığım ve zamanlama yaptığım 20 ye yakın makalem ve diğer içeriklerim silinmişti.

Ben iade talep ettim ancak önce sorunun çözülmesini istedim. Tekrar ticket açarak wp kurulumumun olduğunu, yeniden kurulum yapmam durumunda sitemin silineceğini bildirdim. Bana problemin yakından takip edildiğini söylediler. Ancak hosting hesabının onayım olmadan kapatıldığı, wp kurulumun silindiği açıkça görülüyordu. Bunun dönüşü yoktu. Yeniden kurmak zorundaydım. Dediğim gibi yedekler dahi silinmişti. Bu hosting hesabının kapatıldığı sonra yeniden aktif edildiği anlamına geliyordu.Ya da ne bileyim biri kafasına göre birşey yapmıştı.

Tabii herşeyi baştan yapmak zorundaydınız. Bu durum bir hosting firması için intihardan farksızdır. Hadi benim web sitemin maddi olarak çok bir değeri yoktu. Ya maddi olarak değeri yüksek olan bir site olsaydı ne olacaktı. Gerçi bunun pekde umurlarında olduğunu sanmıyorum. Zaten öyle olsaydı bu sorunları yaşamazdık. Son yazılan cevaba bakarmısınız? Kendi kendilerini yalanlıyorlar. Halbuki ben gün içerisinde kesin iade talebinde bulunmadım. Sorunun çözülmesini beklerken birdenbire göre hesabı iptal ettiler. Halbuki siteyi başka bir hostinge taşıyabilmem için bana zaman verilmeliydi. Doğrusu hala anlamış değilim. Bu arada ben şikayetvar.com’ a bu konu ile ilgili şikayet girişi yaptım. Sonunda bana verilen cevap ise oldukça manidardı.

isim tescil müşteri şikayetleri

Madem bu engeli kaldırabiliyordunuz, saat 10.30 da bana dönüş yapan Kamil CENGİZ isimli şahıs bunu neden yapmadı. Neden direk hosting iadesi yapacağını söyledi. Bu konudan bahsetmedi.

Ben böyle birşeyin gerçekleşeceğini de düşünmüyorum şahsen. Muhtemelen şikayetvar.com sitesine bir cevap yazmak zorunluluğu var. Sorunu çözdük gibisinden göstermelik yazılmış bir cevap. Ayrıca tarih ve saate bakarmısınız. Aynı gün 15.33 de bana hesabımın iade edilerek silindiği söyleniyor; Saat 17.19 da ise herşeyin yoluna girdiği, engelin kaldırıldığı şeklinde tutarsız bir cevap yazılıyor. Ortada ne hosting kalmış, ne domain kalmış ne site kalmış, arkadaş sorunu çözdük diyor.

Evet! isimtescil.net sorun yaşayan müşterilerin hesaplarını kapatıp web sitelerini silerek ve yeniden kurulum yaptırarak kökten çözüm üretiyor. Sonrada etrafa gülücükler saçıyor. Keyifli günler diliyor.

Birde olaya bakarmısınız gün içinde tam altı ayrı kişi bana cevap vermiş. Altı kişiye karşı tek başıma mücadele ettim ve yenildim. Bunların ne yaptıklarından birbirlerinin haberi yok. Öyle olsa hesap kapatıldıktan iki saat sonra biri çıkıp engeli kaldırdık, başka sorun varsa çözelim demezdi. Bu nasıl bir hosting firması böyle. Bir müşteri hakkında gün içinde yapılan işlemler bir panelde bir arada gözükmez mi. Bir müşteri temsilcisi yapılanları incelemeden ne olmuş ne bitmiş araştırmadan bodoslama cevaplar verirmi? Geri döndürülemeyecek işlemlerle yaparmı.? İsimtescilnet yapar.

Birde bunlar yaptıkları hatayıda kabul etmiyorlar. Onayım olmadan ve başka hostinge sitemi taşımadan kafalarına göre hesabı kapattıklarını kabul etmiyorlar. Yabancı hostinglerde bunu göremezsiniz. Bir hata yaptıkları zaman bunu söylüyorlar ve özür dilemekten çekinmiyorlar. Öyle özür diliyorlar ki ben bazen kendimi suçlu hissediyorum. O kadar yani. Ancak isim tescildeki pişkinliği sizde görüyorsunuz.

Görüyorsunuz işte! Herşey ortada! Görüyorsunuz! Anlatmaya gerek yok! Görüyorsunuz…

Aslında benim bir hatamda araştırma yapmadan isimtescil.net den hosting almam oldu. Google ve şikayetvar.com gibi sitelerde basit bir araştırma ile ne mal olduklarını anlayıveriyorsunuz zaten. İsimtescilnet’ in şikayetvar.com daki müşteri memnuniyet oranlarına bakarsanız aslında herşey ortada. 334 kişi şikayet etmiş, sadece 83 kişinin problemi çözülmüş, bunlardan da sadece 23 kişi çözümden memnun kalıp teşekkür etmiş. Bu rakamları görüpte hala isimtescilnetten hosting almak intihardan farksız olur.

Resme tıklayarak şikayetvar.com daki isimtescil ile ilgili şikayetlere ulaşabilirsiniz.

isimtescil.net müşteri şikayet oranları

Bununla da bitmedi araştırmalarım neticesinde bu firmadan kurtulduğuma ve en azından paramı geri alabildiğime şükrettim. Forum donanımda isimtescil.net hakkında açılan sayfaları ziyaret ettiğinizde ne demek istediğimi çok iyi anlayacağınızdan eminim. Aşağıda isimtescil.net ile ilgili garabet haberlerin linklerini de veriyorum. Bundan sonra halen tercih edecek birisi olursa o kişi içinde İnşallah benim yaşadıklarımı yaşamaz temennisinde bulunmaktan başka birşey elimden gelmez.

forum donanım isimtescil.net kullanıcı yorumları

yorumla.com isimtescil.net kullanıcı yorumları

İsimtescil.Net İsim Tescili Nasıl Bilirsiniz. Alay Onay

Bütün bunlara rağmen kanımdaki millilik fikri nedeniyle yerli bir firma düşündüm. Daha önceden sadece domain satın aldığım İHS(Türk Telekom) ve Türk Ticaret isimli firmaların hosting hizmetlerini araştırdım. Yorumlar berbat! Şunu anladım ki Türk hosting firmalarının katetmesi gereken daha çok yol var. Bu noktada şöyle bir soru gelebilir insanın aklına. Biz bu firmaları desteklemezsek bunlar nasıl gelişecek.?

El Cevap ; Mesele sadece para meselesi olsa idi haklısınız derdim. Ancak olay sadece bu firmaların çalışanlarının ve firma sahiplerinin müşteriyi takmama olayıdır. Müşteri memnuniyetini sağlamak için para gerekmiyor. İlgi ve alaka, kendini müşterinin yerine koyabilmek farklı birşey. Aynı şikayet defalarca yapılmış. Sundukları çözüm önerilerinin göstermelik olduğu, sadece cevap yazmış olmak maksadıyla yapıldığı çözüm üretmedikleri gün gibi ortada.

Jetpack eklentisinin engellenmesi ile ilgili birçok şikayet olmasına rağmen, bu sorunun genel olarak ele alınıp çözüm üretilmemesi; yada en azından böyle bir meselenin varlığının müşteriye önceden hatırlatılmaması olayın asıl sebebi. Mesela benim olayımda reklamlarını yaptıkları gibi yarım saat içinde dönüş yapılsaydı ve sorunum çözülseydi bu noktaya gelmeyecekti. Bunların derdi parayı tahsil edene kadar. Parayı tahsil ettikten sonra kim kime-dum duma hesabı. Eminim şu an aldıkları paranın üç katınıda alsalar bundan farklı olmayacaktır.

Maalesef yabancı menşeli hosting firmaları böyle değil işte. Şahsen bir dolarımın dahi yurtdışına çıkması beni kahrediyor. Bugün gündemde olan dolar meselesi nedeni ile bir köşede duran 40 dolarımı bozdurdum. Bu konuda gerçekten hassasım. Rahmetli dedem etrafındaki bazı insanlar için ‘Gavur bunlardan merhametli’ derdi. Benimde bunu diyesim var. Elin hosting firmalarının türk müşterisine verdiği değeri türk hosting firmaları vermiyor maalesef.

Mesela; birkaç defa kullandığım yabancı bir hosting firmasında ilk anda beni türk bir çalışana yönlendirdiler. Her ne kadar laz uşağı olsada onunla rahatlıkla iletişim kurarak sorunlarımı hallettim. Her yardım talebimde beni o türk çalışana yönlendirdiler ve asla sorun yaşamadım. Başka hiç kimse ile muattap olmak zorunda kalmadım.

İsimtescil.net’ i tercih etmeden önce kullandığım sitegraund isimli firmada ise destek konusunda hiç sorun yaşamadım. Genelde karşılaşılan sorunlar aynı işte. Web site sorunları konusunda çözüm üretmek atla deve değilki.

Ey isimtescil.net. WordPress hosting alan insanların aynı sorunu yaşayacağını bile bile neden çözüm üretmiyorsun ve insanları mağdur ediyorsun. İnşallah en kısa sürede batarsında yerine daha iyi hizmet edecek gerçekten yerli ve milli bir firma gelir…

Kaynaklarımız yurt dışına gitmemeli ancak hosting konusunda şu an itibariyle yerli ve milli olsun düşünceniz varsa bir daha düşünün. Size tavsiye edebileceğim hiçbir türk hosting firması yok. Tabii kimsenin de benim tavsiyeme ihtiyacı yok o ayrı bir konu.

Ben Sitegraund isimli firmayı uzun süredir kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım. Geri dönüş yaptım ve yine aynı firmadan hosting aldım. 47.40 dolar. İsimtescil.Net’ ten 100 tl fazla ödedim. Tabii yabancı firmalara da dikkat etmek gerek. Bu konuda mutlaka referansları dikkate alın derim.. Yoksa parasını ödedikten sonra kimseye ulaşamayacağınız firmalarda yok değil. Ama en iyilerinde, denenmişlerde ve isim yapmışlarda (isimtescil.net sözde en iyi firmalardan biri) pek sorun yaşamazsınız.

Ben adamlarla translateden ingilizce konuşarak anlaştığım kadar, İsimtescil.Net‘ teki hizmet vericilerle Türkçe anlaşamadım arkadaş iyimiii!

Evet! Fiyat konusu biraz fark ediyor ama ben bugün yaşadıklarımdan sonra 120 lira daha fazla vermeye razıyım artık. İsimtescile hosting için 110 tl ödemiştim. Sitegraundda bu rakam 47 doları buluyor. Aşağı yukarı 220 tl yani bir 110 tl daha fazla ödeyeceğim. Ama kaliteli hizmet alacağımı ve web sitemin asla silinmeyeceğini biliyorum.

Hosting firmasının önemini anladınız herhalde. Bu arada farklı yabancı hosting firmalarında fiyat araştırması yaptım. Ben en uygun fiyatı yine siteground da buldum. Daha düşük fiyatlı firmalar var ama tanıdığım, bildiğim, referans olabileceğim firmalar değil. Aslında dolar kuru yüksek olmasa Sitegraund çok uygun. Doların yüksek olması fiyatları yukarı çekiyor. Yoksa dolar olarak böyle fiyat hiçbir firmada yok. Tabii ben 12 aylık hosting paketinden bahsediyorum. Detaylarını buraya tıklayarak kendi web sitesinden inceleyebilirsiniz. Ücretsiz hosting gibi farklı avantajlarda sunan kaliteli bir firma. Ayrıca özellikle ücretli wordpress teması satan firmalarla özel anlaşmalar yapmışlar ve yüzde 25′ e varan indirimler sunuyorlar. Ücretli tema tercih edenler olursa değerlendirebilir.

Uzun lafın kısası; Türk hosting firmaları arasında özelde isimtescil.net isimli firmadan, genelde ise bütün türk hosting firmalarından hosting alımı konusunda dikkatli olmak gerekiyor. Bu benim nacizane tavsiyem. Tabiiki son karar sizlerin. Memnun olan yok mu ? Elbette vardır. Ama bir defa yaşayacağım memnuniyetsizlikte web sitemi kaybedeceksem ondan önce 1000 defa memnun olsam kaç yazar. Olayın özü, benimde son sözüm budur.

Maalesef yaşadığım son deneyimden sonra hiç kimseye en iyi hosting firmaları şunlardır demek gibi bir lüksüm kalmadı. Yerli veya yabancı olsun sadece halihazırda kullandığım Sitegraund isimli firmayı tavsiye edebilirim. Firmaları araştırmadan asla hiçbir şey satın almamak gerekiyor. Kullanıcı yorumları ve şikayet oranları önemli. Sitegraund’ dan Hosting alacaklara alım ve wordpress kurulumu konusunda destek olabilirim. Yaşadığınız sorunla birlikte yorum atarsanız yardımcı olmaya çalışırım. Herkese başarılar.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.