Amazon Associates Proğramı Nedir.

Amazon associates satış ortaklığı proğramıBu yazıyı yazmamın sebebi Amazon.com’ un yakın zamanda Türkiye’ de faaliyete başlayacak olması. Son haberlere göre şirket İstanbul’ un merkez ilçelerinden birisinde yer bakıyormuş. Yer bulunur bulunmaz faaliyetine başlayacağı söyleniyor. Aradıkları yer ise yaklaşık 5-6 bin metrekarelik bir yermiş. İşin aslına bakarsanız ben bu küresel yamyamların Türkiye’ ye girmesini istemiyorum ancak benim elimde olan birşey değil. Olsa inanın kapıdan içeriye sokmam. Bu durumda bize düşen bu şirketin faaliyetlerini bilmek ve mümkün olduğunca yararlanabilmek. Fakat yinede inşallah işleri yolunda gitmez ve arkalarına baka baka geri giderler. Temennim bu.

Amazon associates satış ortaklığı proğramı Amerikanın en popüler affiliate ağlarından biridir ve amazon.com sitesinin bir servisidir. Satış ortaklığı sistemi ile yüzbinlerce insan amazon.com dan para kazanıyor. Amazon satış ortaklığı, internetten para kazanma konusunun beyni desek herhalde yanlış olmaz. Son rakamlara göre aktif müşteri sayısı 200 milyonun üzerinde. İnanılmaz bir satış potansiyeline sahip. Gerçekten de onbinlerce insan amazon.com üzerinden milyonlarca dolar para kazandı ve kazanmaya devam ediyor.

Amazonun en önemli özelliği satış ortakları için hazırladığı kullanışlı servis ve hizmetler. Birbirinden farklı ve hünerli araçlarla amazon.com’ da satış yapmak çok kolay.

Amazonda hem dijital, hem fiziki ürünlere satış ortağı olabilirsiniz. Yüzbinlerce ürün içerisinden istediğiniz herhangi bir ürüne satış ortağı olabilir ve %15 lere varan komisyon kazanabilirsiniz.
Amazon Associates ‘e kaydolabilmek için bir web sitenizin olması gerekiyor. Kayıt sırasında bu web sitesine ait bazı bilgileri amazona vermek zorundasınız. Ziyaretçi sayısı, kısa ismi, domain bilgisi ve diğer genel bilgiler gerekiyor. Ancak bu sitenin çok güçlü ve yüksek rakamlarda ziyaretçi sayısına sahip olması gerekmiyor.
Satmak istediğiniz ürünleri sadece kendi siteniz de satacaksınız diye bir kural yok. İnterneti kullanarak birçok farklı mecralarda tanıtım ve satış yapma imkanı bulabilirsiniz. 

Amazon associates proğramı ile satış ortaklığı yapabilmek için öncelikle üye olmanız gerekiyor. Ancak üye olmadan evvel mutlaka amazon.com sitesini ziyaret edin ve satılan ürünleri inceleyin.

Sonrasında https://affiliate-program.amazon.com  linkine tıklayarak üye sayfasına gidebilirsiniz. Tabii satış ortaklığı yaparak internetten para kazanmak için, konu hakkında eğitim almanız gerekiyor.

Eğer ingilizce biliyorsanız çok büyük avantajınız elde etmiş olursunuz. Ancak bilmiyorsanız google çevirilerini kullanarak bu sorunu bir nebze aşabilirsiniz. Aslında mesele birazda sizin azim ve becerinize bağlı.
En önemli konulardan birisi ödemenizi nasıl alacağınız konusudur. Aslında daha öğrenmeniz gereken pekçok konu var. O da bunlardan biri. Dediğim gibi bu işin eğitimi almadan zorlanırsınız hatta başaramayabilirsiniz.
Aslında Amazon Türkiye faaliyetine başladığında ödeme vb. daha birçok konunun artık sorun olmayacağını düşünüyorum. Fakat dediğim gibi yinede bu konuda profesyonel bir eğitim almadan bu işlere girmemek en azından para yatırmamak gerek. Amazon associates satış ortaklığı proğramı ile gerçekten internetten para kazanmak istiyorsanız kendinizi eğitmek ve geliştirmek zorundasınız. Bu işler çok kolay olmasa gerek. Herkese çalışmalarında başarılar dilerim…

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.